"DAİMA DÜRÜST HİZMET"
(0212) 615 15 10 - 0530 514 28 90

Fren Sistemi İşlemlerifren-sistemi

Araçlarda Fren Sisteminin Önemi Nedir?

Bir aracın fren sistemi, araç güvenliği için çok önemlidir. İşlevsel frenler olmadan gerektiğinde yavaşlamak veya durdurmak mümkün değildir. Bu sistemle ilgili problemleri çözmek her zaman basit bir iş değildir. Her bileşenin doğru çalışması ve arızaların tanınması için iyi durumda olması gerekir, bazı mekanik bilgiler ve özel hasarı teşhis etme yeteneği gerekir.

Arabamİstanbul teknisyenlerinin aldıkları özel eğitimler ve yüksek tecrübe sayesinde her zaman güvende olursunuz. Sizlerin ve yolculuk esnasında başkalarının hayatını riske atacak her türlü malzeme ve işçilikten kaçınıyoruz. Müşterilerimizin güvende olmasını umursuyor, bunu görev ve sorumluluk kabul ediyoruz.

Randevu almak için tıklayınız.

Yedek parça, müşteriyle birlikte orijinal veya güvenilir bir satış sonrası marka olarak seçilebileceğinden, aracınızın değiştirilmesi gerektiğinde bile, Arabamİstanbul’a güvenin. Yeni teknolojiler ve teknik operatörlerin sürekli güncellenmesi sayesinde yapılacak onarımlar sırasında aracın tüm ayrıcalıklarına saygı gösterilir. Bu sayede çalışmalar doğru bir şekilde planlanacak ve uygulama tam olarak gerçekleştirilecektir.

Aşınmış diskler ile dolaşmak, yalnızca güvenliğiniz için ve yoldaki yolunuzu geçenler için değil, aynı zamanda cepleriniz için de tehlikelidir. Aşınmış diskler, aynı büyük disklerin onarımı ve değiştirilmesi maliyetleri ile fren sisteminde başka sorunlara neden olabilir.

Yıpranmış disklerle ilgili risklerin göz ardı edilmemesi gerekir. Çünkü aracın kontrolünü kaybetme ve kazalara neden olma riski vardır. Araç freni sorunlarıyla zincirleme kaza yaratabileceğinizi, hatta bir yayaya çarpabileceğinizi ya da direksiyon hakimiyetini koruyamayacağınızı unutmayın. Yüksek hızlarda sürerken, aşınmış fren diskleri ile aracı da durduramayabilirsiniz. Kısaca yol güvenliği olmadan etrafa dolaşamazsınız.

Diski Ne Zaman Değişmeli ?

Fren disklerini kaç kilometre sonra değiştirmelisiniz ? Diskleri tekrar değiştirmeden önce minimum bir süre veya  kaç km yoldan bahsetmek mümkün değildir. Her şey fren sistemini ne kadar kullandığınıza bağlıdır. Arabamİstanbul teknisyenleri Genel olarak, fren balatalarını değiştirdiğinizde, kalınlık veya yiv kaybı olup olmadığını bildirmek için diskleri de kontrol ederler.

Ayrıca, fren balatalarını çok kullandıysanız, diskleriniz erken tahrip olabilir ve bu nedenle önceden disklerini değiştirmek zorunda kalırsınız.

Genel olarak uzmanlar, her 80.000 km’de bir fren disklerini değiştirmeyi tavsiye  ediyorlar. Ancak fren sistemi‘nin daha az gerildiği şehirlerarası  karayolunda sürerseniz, diskleri değiştirmeden önce 100.000 km eşiğini bile geçebilirsiniz  !

Fren Sistemi iyi durumda bir araçla sürmek hem sürücünün kendisi hem de taşıdığı insanların güvenliği için esastır. Arabamİstanbul, müşterileri memnun oldukları her türlü Mekanik Bakım Onarım ile kusursuz bir yol tutuşu sağlar , mekanik operatörlerin yeterliliği ve şirketin sunduğu gerçekten rekabetçi fiyatlar var. Tahminler her zaman ücretsizdir.

Her ihtiyacınıza cevap vermeye hazır, tüm sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız. Bilgi için tıklayınız

İnstagramdan bizi takip edebilirsiniz.

× 7/24 WHATSAPP İRTİBAT